| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor, știe cineva unde se țin cursuri online de programare gratuită care oferă loc de muncă la finalizarea cursului? Mulțumesc turor pentru fiecare răspuns

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam multe dorinte
si online, si gratis si cu loc de munca...

netul e plin de cursuri de programare gratis
si e plin si de locuri de munca

| T0T a răspuns:

Cam multe vrei. Crezi că totul pică așa din cer? Nimeni nu îți oferă ce vrei tu aici fără vreo calificare. Ai multe de învățat, întâi. Poți studia online și gratuit:

https://www.youtube.com/c/nesoacademy/playlists

Există multe cursuri pe Youtube, dar nu găsești orice explicat satisfăcător. Dacă vrei să înveți lucruri mai avansate sau să te specializezi probabil vei avea nevoie și de ceva bănuți.
Mulți muncesc pe „gratis" sau pe bani puțini doar ca să învețe. Subestimezi experiența și cunoștințele.

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru T0T):

Nu pică din cer, am muncit mult până acum, am facut facultate și am lucrat în paralel intr-o fabrică....nu am pierdut vremea și nu am stat cu mâna întinsă...doar că nu mai vreau să studiez degeaba ca la urmă să nu am loc de muncă.

| T0T a răspuns (pentru DeeaDeea94):

Niciun studiu nu e degeaba. Înseamnă că ai învățat doar pentru note și ai înțeles o laie. Tu ești angajată pe ce știi și pe abilitățile tale, în primul rând. De aia înveți. Nu ca să treci niște ani irosiți în facultate.

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru T0T):

Îmi pare rău să spun dar nu știi ce vorbești. Dacă nu ai experiență nu vorbi. Toată lumea știe că în România o facultate se face pe teorie și nu practică, la asta mă refeream...

| T0T a răspuns (pentru DeeaDeea94):

Toată practica se bazează pe teorie. Dacă tu nu o înțelegi și nu îi găsești aplicabilitatea și nu o aprofundezi individual, nu înseamnă că nu îți folosește. Ba știu ce vorbesc. Nu ar exista practică fără teorie. Dar tu ai pretenții de la un loc de muncă unde poți fi mindless. Nu e de mirare că nu găsești.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Uita-te la tutorialele lui thenewboston, daca vrei ceva gratis si explicat de la nivelul "cum se aprinde calculatorul".

Daca vrei sa si obtii o diploma dupa ce termini niste cursuri, alea costa, dar nu putin.

Loc de munca nu iti garanteaza nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Studio20 din ce stiu. Trebuie sa stii limba engleza.

| DeeaDeea94 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acolo să rămâi tu.