| daniela2222 a întrebat:

Vreau sa va adrese o intrebare, pentru cei care stiu despre ce vorbesc. Dupa absolvirea unei scoli de politie, o fata care este subofiter, ar putea face facultatea de drept pentru a mai avansa putin?
Iar fetele care lucreaza in domeniul politiei, lucreaza in birou?
Va rog cei care stiu sa raspunda, as fi foarte bucuroasa sa ma ajutati.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Poti face si daca sunt locuri treci in treapta superioara. Adica de la corpul agentilor poti intra in corpul ofiterilor inferiori in grad. In acest caz nu vei mai lucra pe strada. Si la politie nu exista subofiteri ci agenti.

| Violleta2022 a răspuns:

La ce ai vrea sa faci 2 facultati diferite, una dupa alta?
De ce nu faci una si sa te focusezi sa iti cresti cariera?!
Fetele care lucreaza in politie sunt si pe teren, nu doar in birou, daca asa cere pozitia respectiva, sau la puscaria de femei. Nu prea le vezi pe strada, pentru ca numeric sunt mult mai putine ca barbatii politisti, dar te asigur ca sunt destule.
In birouri nu-i musai sa fii subofiter/ sau ofiter de politie sa lucrezi, poti sa fii si civil, ca lucrezi ca functionar, in zonele unde se lucreaza si cu publicul.
Cat priveste cele doua facultati daca le faci una dupa cealata, nu au nici o importanta, ca esti incepatoare in ambele si nu te ajuta sa cresti in functie, in plus, este timp pierdut cu atatea facultati facute fara sens.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

De care doua facultati vorbesti? Una e scoala de subofiteri nu facultate. In rest e ok.