| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fac facultatea de medicina in Anglia. Ma puteti ajuta cu ceva detalii? Costurile studiilor, burse, cat dureaza

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alexa a răspuns:

Buna
eu am avut o oferta de plecare si sa stii ca e convenabil sa pleci.insa, ar trebui sa te inscrii de dinainte (cam cu un an) pe site-ul http://www.ucas.co.uk/ (vei gasi mai multe informatii acolo). nu stiu sigur daca te poti inscrie si in perioada verii, adica dupa ce termini cu bac-ul, etc. cei de acolo dau burse sociale, destul de bune, care te vor ajuta sa platesti facultatea, cartile, etc pentru ca adevarul este ca sunt cam scumpe.de semenea ai loc in camin(asta in caz ca iti doresti sa stai la camin)
Anglia e o optiune buna si sper asa profiti de a pleca. e greu si mai ales medicina, si acolo se face carte ca lumea, asa ca trebuie sa inveti la greu.eu am cunostinte acolo si ei dupa ce termina studiile, meg la bilbioteca de acolo sa invete si ajung abia seara acasa si iar invata.acum depinde de fiecare cu ce nota vrea sa termine facultatea.
multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.smruk.org/
Trebuie sa stii engleza la perfectie. Oricum intreaba-i pe oamenii astia, au reusit acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu stiam ca pentru medicina in anglia e nevoie de bacalureatul european sau internationalthinking sunt si facultati care nu cer asta?