| Alexandra_Léila_1999 a întrebat:

Am de ales intre Politehnica din Bucuresti si cea din Timisoara.Stiu ca cea din Bucuresti este cu siguranta foarte buna, dar ce parere aveti de cea din Timisoara. Vreau pareri pro si contra.Multumesc!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dinuiulian a răspuns:

Bună, Alexandra!
Facultățile, sunt, în egală măsură, super ok. Cel puțin din perspectiva mea, diferența constă în oraș.
Din acest punct de vedere, dacă în Timișoara șansele de reușită postuniversitate sunt minime în comparație cu București, în acest din urmă oraș nu ai nicio scuză dacă nu reusești - populație numeroasă, companii locale, străine, economie dezvoltată, piață stabilă.
Sper să iei cea mai bună decizie! happy
O zi frumoasă!