| Jamila24 a întrebat:

Am și eu o întrebare. O să dau admitere la Academia de Poliție și aș vrea pe filiera de Jandarmi, dar sincer nu știu 100% în ce constă serviciul. Se lucrează numai noaptea? Sau cum se procedează la această slujbă? Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| NOC a răspuns:

In principal, vei lucra in ture. Exista doua domenii mari si late unde poti prinde locuri in momentul repartitiei: paza sau ordine publica. Ocazional, structuri precum SPP mai pot recruta oameni, dar acestea sunt exceptiile, nu regula.

Mai multe detalii poti gasi pe http://www.cadeti-academiadepolitie.ro

| justadream94 a răspuns:

Se lucreaza in schimburi. Nu ai doar ziua sau doar noaptea. Poti fi chemat la datorii cam oricand.