| MariKa9 a întrebat:

Bună ziua. anul acesta în vară o să dau examenul de "capacitate" și sincer nu știu unde aș vrea să dau la liceu. îmi place foarte mult teatrul și pot să spun că sunt și destul de talentată... și aș ori ca în vară să dau proba la teatru. dar nu știu cu ce ar trebui să mă pregătesc. o scenetă, ceva? chiar nu știu! dacă ați putea să îmi dați o idee. gen: trebuie să pregătesc un fragment dintr-o piesă de teatru, sau poezie. chiar nu știu. mulțumesc anticipat! happyAM UITAT SĂ MENționez. pentru teatru aș dori să dau la octav băncilă iași,. aaa și la fel. tot la octav băncilă din iași. la fel și pentru dans. FUNDA CEL MAI BUN RĂSPUNS

Răspuns Câştigător
| AliGab a răspuns:

De ce nu incerci un fragment din "Chiritele" de Vasile Alecsandri :). este o piesa vesela, cu mult umor. Poti sa urmaresti si modul de interpretare aici: https://www.youtube.com/watch?v=vrXIx8OSjqo
mie de exemplu imi place foarte mult scena cu "hopa-hop" indepand de la minutul 7.30 :))