| BiancaGabriela16 a întrebat:

Bună ziua! Câte grade sunt la tehnician veterinar?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Cred ca el se refera prin grade la competente la ceva profesional happy
dar grade? poate se numeste altfel nu?

| BiancaGabriela16 explică (pentru Simpatic):

Pai fac un curs de tehnician veterinar şi am înțeles ca eu am competenta(gradul 2) cam câte grade exista în domeniul acesta!

| Simpatic a răspuns (pentru BiancaGabriela16):

Se pare ca da, sunt mai multe grade, am gasit o nota a ministerului care indica si un grad 4 https://www.edu.ro/......erinar.pdf

dar o ierarhie a lor nu am vazut pusa undeva exact!

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Dacă tehnicianul nu are aer condiționat în casă, sunt tot atâtea grade ca și la ceilalți.

| ReddY25 a răspuns:

Te referi la temperatură?

| Darkmagic a răspuns:

4.
Debutant, gradul 2, gradul 1, si 1A.