| MDaniel a întrebat:

Dorinta mea este sa devin bucatar dupa terminarea liceului insa as dori sa stiu ce facultate mi-ati putea recomanda ce are o oarecare legatura cu acest domeniu?

1 răspuns:
| RoCkKiD a răspuns:

Nu exista facultate de bucatari, exista doar scoli de bucatari si desi exista niste cursuri in Romania nu stiu in ce masura merita sa dai bani pe ele.

Cred ca singura facultate care se apropie, macar tangential, de gastronomie e cea de Chimie alimentara. din cate stiu exista profile de chimie alimentara la facutlatile de Chimie.