| Stefanima a întrebat:

Mâine merg sa ma inscriu la facultatea de geologie si geofizica si încă nu știu ce departament să aleg. Nu e ca și cum m-am interesat din timp și aici pot sa spun clar ca este vina mea, întrucât tine de viitorul meu. Cu toate acestea, as aprecia sincer dacă cineva mi-ar putea explica, ce e mai avantajos să studiezi:geologia sau ingineria geologia?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Ingineria clar.

| Ududec_Constantin_1998 a răspuns:

Mda, si eu am avut gandul sa dau la inginerie geologica anul' trecut, insa am stat si m-am gandit, am studiat piata si nu e tocmai cel mai cautat domeniu! Daca-ti place cu adevarat, da! Ingineria geologica e ok, dar locurile de munca sunt limitate! Multa bafta!