| lorenavera a întrebat:

Rog a ma ajuta cu urmatoarea problema:
- Am frecvent nevoie sa lucrez in "Word";
- In mod normal, faci click dreapta, "New" si deschzi o pagina noua in "word", "excel", faci un nou folder, "text document"...;
- Computeul pe care lucrez acum nu dechide o noua fila "word" nu are "word-ul", celelalte sunt; ca sa pot lucra, copiez o pagina lucrata in "word", o sterg si editez;
- Ma puteti ajuta in aceasta problema?
Va multumesc anticipat. Cu stima, Mariana

1 răspuns:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Când ai instalat Windowsul, tu ai uitat sa instalezi (si) Microsoft Office.
Eu știu că doar acesta ajută la crearea documentelor în Word (fișiere, foldere), se poate edita, salva etc. Conține aplicațiile Office de bază. Înstalează versiunea din 2007. Și eu scriu foarte mult în Word...