| Mihalachi_Andrei_1989 a întrebat:

Buna ziua!
Sunt arbitru stagial si de saptamana viitoare incep sa arbitrez in liga 5 as vrea sa stiu cam cat castig sau cum facem trebuie sa impartim toti cei 3 arbitri banii intre ei sau cum?
Va rog mult sa ma ajutati!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intereseaza-te de conditiile primirii baremului de arbitraj la Comisia judeteana a arbitrilor.
Fiecare arbitru primeste baremul separat de ceilalti, arbitrul central mai mult iar tusierii mai putin.

| Duucu a răspuns:

Banii ti se varsa in contul bancar, exact suma care ti se cuvine, cel putin asa stiu eu.

| Kalyn a răspuns:

Banii ti se varsa in contul bancar?! laughing poate in liga I. Am fost arbitru si ideea e ca pentru fiecare meci esti platit in functie de liga si de pozitia pe teren, astfel la meciurile satesti un stagiar la tusa primea in jur de 30 lei in urma cu 2-3 ani, probabil acum primeste mai mult. Insa banii nu se impart ci fiecare are partea sa scrisa in fisa meciului pe care o primesti odata cu repartizarea, acolo mai este trecuta si o suma pentru deplasare care de obicei revine arbitrului care va duce cu masina, sau in cazul in care mergeti cu altceva impartiti banii aceia.

| Mihalachi_Andrei_1989 explică:

Aa deci cei de tusa primesc cam 30-40lei si cu masina daca sa spunem ne duce un arbitru dintre noi are in plus o suma de bani? sau cu trenul daca ne ducem cum se face?