| babyanne a întrebat:

Buna Ziua,
Sunt studenta in clasa a XII a și urmează sa susțin examenul de bacalaureat, inițial doresc sa ma axez pe drept însă as vrea sa urmez facultatea la fără frecventa sau învățământ la distanță, ar exista o problema in viitor când voi susține examenul de barou sau INM?

Răspuns Câştigător
| NumănumescBrBr a răspuns:

Nu exista nicio problema in a urma o facultate la fara frecventa sau la invatamant la distanta si apoi sa sustii examenul de barou sau INM. Acestea sunt doua institutii diferite si fiecare are propriile lor cerinte de admitere si evaluare.

| babyanne explică (pentru NumănumescBrBr):

Mulțumesc mult! Am citit criteriile însă am crezut ca ar putea fi o problema

1 răspuns: