| VasileRapidistu13 a întrebat:

Ca asistent medical esti activ tot timpul? Nu la urgente zic asa.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ca asistent medical lucrezi ca orice om 168 de ore pe luna. Orele de noapte si cele din zilele de sarbatori legale se platesc suplimentar sau se dau zile libere. Din lipsa de personal nu se prea dau ore libere.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

De ce, ai obosit deja?
Asistent medical poti fi in N institutii si societati. In spitale sigur nu stai degeaba.
Intr-un cabinet de oftalmologie sau radiologie, s-ar putea sa te plictisesti cu ochii la ceas.
Un om sanatos alege activitatea, ca sa treaca timpul mai repede.

| VasileRapidistu13 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Da,alege activitate numai ca, eu poate in timp ce "stau degeaba"poate am exericitii de control al mintii si nu ma plictisesc si totodata si imi fac si targetul si 2. una e sa muncesti ca la stat adica muncesti dar daca gresesti nu te da nimeni afara si una e la privat daca gresesti te zboara, inteelgeti dvstra? una e sa muncesti dar sa nu ai n responsabilitati si alta e sa muncesti si sa n-ai timp nici sa bei apa.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Si ce creezi cu mintea ta, daca tot o lucrezi?
Nu mai suntem in comunism, nenea. In ziua de azi, ori esti util, ori faci foamea.
Izolat stiu ca exista bugetari care "fac exercitii de control al mintii" pe bani publici, dar sunt minoritari si nicidecum exemple.
Singurul post care indeplineste cerintele dvs este cel de paznic de noapte, in societati inchise circulatiei publice.
Trebuie curs de calificare, examen in prezenta politiei si cazier curat, apoi se elibereaza atestatul si sunteti liber sa ganditi in noapte, privind la stele si la punctele cheie ale obiectivului.
Asistentii au si birocratie, si munca de convingere, si treaba de femeie de servici. Nu e pentru intelectualii care se conserva.

| VasileRapidistu13 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pai aia e ideea din spate, ca lucrezi mintea pe un anumit termen apoi pui mintea antrenata la un job, intelegeti dvstra? la un job unde e ok pentru tine, nu ma bag mai mult ca n-are rost sa ajungem la contraziceri dar si in ziua de azi nu numai in comunism sunt oameni care sunt inutili la joburi care nu produc, jean jean jandarmeria e una din ele.

| ButterflyEvy27 a răspuns:

Am o cunoștiință care nu știu prin ce metode s-a angajat la un spital de stat, pentru că nu are mai mult de 10 clase. Toată ziua e pe Fb și se postează la cafeluță! Are chiar și grupul colegelor pe Whatsapp și toată ziulica se pozează și discută pozele! ..acuma nu știu, depinde ce spital nimerești! big grin

| VasileRapidistu13 explică (pentru ButterflyEvy27):

Mda,oare prin ce metoda? cred ca a invatat zi si noapte.