| Dianne18 a întrebat:

Ca free lancer in domeniul IT, ce sanse ai daca nu ai nicio diploma? Dar ca student?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Din cate stiu, pentru a face freelancing trebuie sa ai infiintata o societate comerciala(SRL, PFA, Intreprindere individuala etc)---aceasta pentru ca prestezi servicii si ai un venit.Cea mai recomandata pentru freelanceri este PFA-ul, dar infiintarea acesteia presupune detinerea unui atestat profesional, a unei diplome.Studentii isi pot deschide un SRL beneficiind de anumite facilitati( scutire de taxele de infiintare) fara conditia unei diplome dar costurile de administrare ale firmei sunt mai mari( trebuie sa ai un contabil autorizat pe care il platesti!).

| Dianne18 explică (pentru alessia5158):

Multumesc pentru aceste amanunte...

| alessia5158 a răspuns (pentru Dianne18):

Cu placere!