| anonim_4396 a întrebat:

Cam cat castiga o asistenta stomatologica?

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde. daca lucreaza la un cabinet de stat, castiga foarte putin, cred ca o debutanta in jur de 600 de lei. Daca lucreaza la un cabinet particular, castiga in functie de cat negociaza. cele bune ajung la clinici mari si au salarii bune.

| psiholoaga a răspuns:

600 lei? Hm... Mai bine lucrezi la casierie in cora si castigi 1100 si nici nu iti mai bati capul cu scoala. Bataie de joc.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Cred ca in jur de 20 - 30 de mil. Poate mai putin, ce-i mai bine cauta pe net, informeaza-te! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Minimul pe economie. Cu trecerea timpului mai crește, dar nu mult. După ce își dă principalul poate ajunge la 1500 ron.
Pa, pa.

| dennnnnnisa a răspuns:

Sall... cam 15-20 sau poate ajunge si la 30 mil. depinde unde lucreza(nasa mea este asistenta) by3

| florin_7857 a răspuns:

Nu stiu, dar poti pune o intrebare la sursa.
http://www.ddsdental.ro/ro/clinica-stomatologica/