| publicname a întrebat:

Cam cat castiga un fotograf pe seara la o nunta?

3 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Un fotograf profesionist castiga cam 300 de euro, pe cand cel care filmeaza...se ridica la 400-450 e.

| mariusciocan a răspuns:

Destul. cam 250 euro. numai ca trebuie sa fie prezent mai toata ziua. si la cununie, si in parc, si la restaurant, si cand se imbraca mirele si mireasa. trebuie sa aiba un caracter puternic plus ca trebuie sa stea o zi intreaga treaz...mai trebuie sa se si priceapa.

| RaduGabrielConstantin a răspuns:

Buna! Un fotograf profesionist, cum sunt si eu de altfel, nu este platit doar pentru o seara, pentru ca munca s-a nu este doar la restaurant.

Un fotograf de nunta, isi incepe ziua de cele mai multe ori, in dimineata nuntii si se termina, a 2 a zi, la finalul petrecerii.
Apoi, urmeaza cateva saptamani in care fa prelucra fotografiile respective si va macheta albumul foto, daca mirii si l-au dorit.

Ca sa nu mai zic, ca pretul difera si in functie de experienta fiecaruia.

Poti arunca o privire pe site-ul nostru https://fotografprofesionist.ro/ si daca ai intrebari, le astept cu drag.

Zi buna!