| anonim_4396 a întrebat:

Cand se da examenul pentru a deveni profesor?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

La ce examen te referi?
In general, ca sa "devii" profesor, trebuie, mai intai, sa faci o facultate si un modul pedagogic.
Abia apoi poti da un examen de "titularizare".
Ar trebui, totusi, ca viitor profesor, sa te exprimi mai clar si mai logic.
Nu de alta, dar niste copii trebuie sa inteleaga ce le comunici.

| Anonimgirltpu a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Am facut o facultate si am facut si modulul pedagogic. Imi trebuia o data (o zi si o luna, ca sa inteleaga si mintea ta) nu ce mi-ai scris tu acolo.

| Anonimgirltpu a răspuns (pentru Anonimgirltpu):

Si da, ma refer la ala de titularizare. Am formulat altcumva ca sa inteleaga toata lumea.