| Kitty a întrebat:

Care an (clasa) vi s-a parut cel(cea) mai greu(grea)? De ce? ma refer la scoalahappy

Răspuns Câştigător
| Victoria a răspuns:

Clasa a IX-a mi s-a parut mai grea, deoarece am avut profesori noi, foarte exigenti, insa am facut fata si am iesit a 2-a. Clasa a X-a mi s-a parut cea mai frumoasa, mi-au placut absolut toate materiile, inclusiv fizica si chimia. Clasa a XI-a mi se pare acum cea mai usoara, nici urma de stresul pe care il resimteam in anii anteriori.

30 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Anul 1 de facuktate... totul e nou si nschimbat, pretentii ridicate, materie sofisticata, alt mod de predare, alt ritm de a invata, cerinte la maxim

| ralucaralu a răspuns:

Pai si eu sunt in a8a...nu stiu.sincer au fost cam usoare toate... a8a nu stiu. poate a5a a fost mai grea.

cami
| cami a răspuns:

A 2-a ca ne dadea dictare phbbbbt Bleah, detestam dictarea!

| cretzufinish a răspuns:

Anul 1 de facult ca nu stiam cu ce se mananca...sad Acum ma bucur ca am terminat

Janina
| Janina a răspuns:

Matematica de clasa a 11

| MisterKat a răspuns:

Mie mi s-a parut cea mai grea clasa a 10-a... sunt la filologie bilingv franceza... am avut o gramada de ore de franceza, profesori noi si exigenti, in special la engleza si chimie. Materiile erau dificile : latina, chimia(cea anorganica), matematica, fizica, biologia... din a 11-a am scapat de ele.

| clawss a răspuns:

A XIIa cu siguranta!

| DarQueen a răspuns:

Cls xi a

| M4RK a răspuns:

Clasa a 8-a este mai greawinking, sunt in clasa a8a, celelalte clase au fost usoare.winking

| M4RK a răspuns:

@maria. si eu astept fundita dar nu primesc laughing, poti sa astepti...happy

| arysa a răspuns:

A 10-a-prea multe exigente, ne-au terminat cu mate, fizica si chimia(era sa lase corigenti); Bine ca acum am scapat de materiile astea(sunt la filologie). Parca anul asta e un pic mai lejer.

| Marry:X a răspuns:

Buna. Nenorocita asta de clasa a 8-a in care suntemlaughing Sa se duca de scoala ca m-am saturatsad. Astept fundita:XPup.Pa pa:*

| Marry:X a răspuns:

UzZzZzU stiu eu de ce am zis funditahee hee

| I.Love.Football a răspuns:

Clasa a IXa a fost cea mai grea pentru mine. E trecerea aceea de la scoala generala la liceu, totul e nou si intervin diferite schimbari. Eu acum sunt la facutate si tot la aceeasi parere am ramas (. dar adevarul e ca s'au mai facut modificari intre timp in invatamant big grin ).

| knnight a răspuns:

Clasa a X-a mi s-a parut mai grea, deoarece m`am transferat de la "E' la "B', b fiind cea mai buna clasa...primul semestru a fost super greu... dar m`am acomodat, am invatat, am trecut-o... acum a XI-a, nu mi se pare grea, dar este inceputul, si la sfarsit o sa`mi fac o parere de ea...si sincer sa fiu cea mai grea eu cred ca e a XII-a deoarece e ultimu an de liceu si vine bac-ul, mult de invatat, si ar fi si primul an de facultate care o sa fie super greu, parerea meahappy...salllwinking

| onofrei89 a răspuns:

Pentru mine clasa intai o fost ce-a mai grea oh go on, ma batea invatatoarea si nici macar nu stiam de ce.oh go on

| Dragosgan a răspuns:

Pai cel mai greu an este cel in care esti tu in prezent.Adica daca ai fii in clasa a VI-a(in a 6-a sunt eu), cea mai grea ti se pare clasa a VII.Asta e dupa mine. Daca esti in a VIII cea mai grea e a 8-a.Asa cam vine, cu cat avansezi cu atat ti se pare mai greu.

| alinutzacodruta a răspuns:

Clasa a-X-a ....in acel an am facut cele mai multe lectii la romana care ne trebuie pentru bac...

| troxanici a răspuns:

Eu cred ca fiecare an de scoala are specificul lui. Are si bune si rele, asa ca ar trebui sa te bucuri de ambele variante, pentru ca mai tarziu cu siguranta ti se va face dor de acesti ani... o spun din proprie experienta, acum sunt la facultate si mi-e f dor de generala si liceu happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie a 7-a si a 11-a, griaznice, nici anii de facultate nu s-au parut asa de grei, prea multa matematica, ma intoxicasem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DEci sa stabilim ceva.happy
Nu poti sa fii in clasa a 10 si sa zici ca e grea a 10. trebuie sa o trecihappy si sa incepi una noua sa faci diferenta.
Eu sunt a 10 si desi mi se pare ff usoara nu zic asta. inca nu am term sa vad.
Revenind la intrebare. cea mai grea mi s-a parut a 5laughing cand m-am si mutat in alta cls si cu profii si matematica.
ohrolling eyes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si sincer. fundita pana acum ar merita'o Dragosgan. a dat cel mai inteligent raspuns.
nu [ca]maria sau uzzziraised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Ultimul an de liceu deoarece ieşeam din adolescenţă şi anii de liceu se terminau.
Ce vremuri şi ce amintiri...
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt clasa a5a, si mi se pare foarte greu astept si eu unraspuns :ESTE greu la teza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A 6-a atunci incep profi noi si tezele si e greu sa te obisnuiesti

| putzulica a răspuns:

A V||-a a fost ce-a mai grea. a 8-a e usoaralove strucktongue

| night_crawler a răspuns:

Clasa a XI-a....mancam limite pe paine.....am ajuns sa detest cuvantul asta "limite"... laughing

| mikey a răspuns:

Nu sunt atat de mare sunt pe a VII-a si cel mai greu mi s-a parut pe a V-a pentru ca am fost obisnuita cu invatatoarea mea si nu cu multi profesori...etc.

nici restul nu sunt usoare dar a V-a mi s-a parut cea mai grea pana acum

| Myu a răspuns:

Auu...pana acum a8a... a fost stresul cu examenele, cu intratul la liceu ...materia a fost mai multa thinking