| StrongHeart a întrebat:

Care credeti ca este cea mai frumoasa meserie?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Pictor, Actor, Fotograf, nu-mi vin altele.

39 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cioflingar

| Violleta2022 a răspuns:

Cea mai furmoasa meserie este cea care iti place TIE cel mai mult.
Cum fiecare avem cate una preferata, pentru noi, este ca mai frumoasa este cea pe care am ales-o noi.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Acolo unde mergi de drag.

| anonimg a răspuns:

Evanghelist, pastor, predicator.

| gabicoo a răspuns:

Meseria de miliardar!
laughing

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Programator IT imbracat curat fara griji fara stres cu cafeaua pe birou relaxat pe scaun.
Face baiatu cateva programe si fisiere vine acasa curat pe maini fara dureri de spate sau reumatism nu ca pe santier sau in magazin, manca ce vrea si cand vrea. Mai da un click mai intra 2-3000 € in buzunar fain lejer fara stres fara griji.
Curat, relaxat, pregatit pentru ori ce fain lejer fara griji, fara stres cu bani in buzunar avand la dispozitie masina faina, vila, telefon smecher cu toate dotariile, femeie faina etc, etc, etc.

| StrongHeart explică:

Din 13 raspunsuri, unul singur e un raspuns concret si legat de ce am intrebat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

Pompier. happy

| Eireann a răspuns:

Pentru mine orice meserie in care faci un bine oamenilor sau animalelor. Cand eram mica voiam sa ma fac biolog marin.

| StrongHeart explică (pentru Eireann):

Foarte interesant, si mie mi-ar placea sa fiu biolog, adica sa stiu multe lucruri despre plante, ce rol are fiecare, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meseria de părinte, tată și mamă.winking

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sa fii parinte (tata si mama) nu-i meserie.
meserie inseamna profesie!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Violleta2022):

Glumești? Să fii părinte înseamnă să fii educator, învățător, profesor, bucătar, asistent medical, psiholog, pictor, scriitor, atlet...pentru că ești nevoit să umbli "ca pe sârmă". Și câte și mai câte...

| Nemessys a răspuns (pentru anonim_4396):

rolling on the floor)
In TEORIEEEEE, da, asa este.
Dar zi-mi tu mie cati dintre parintii din Romania fac teme cu copiii lor si cati is pe ideea,, da eu nu stiu, ca nu mai tin minte, descurca-te"

Cati dintre ei stiu sa invete un copil sa faca o chestie sau sa-l motiveze la scoala?
,, Daca nu-mi vii cu 10 acasa, te bat de nu stii ce-i cu tine"

Cati dintre parinti stiu sa faca mai mult de 5-10 feluri de mancare? pe care nici pe alea nu le fac cum trebuie.

Cati dintre parinti stiu sa-si diagnosticheze copiii si sa le ofere un tratament? In continuare se merge pe,, leacuri babesti" sau,, lasa ca-ti trece"

Psiholog? Hai ca aici ma faci sa rad. Este cea mai tare dintre toate rolling on the floor. Cati parinti stiu ce este aia sanatate mentala? Habar nu ai cati copii din Romania sunt abuzati emotional si au traume din cauza parintilor fara ca parintii sa-si dea seama.

Scriitor, atlet. i-auzi... la cum vad eu ca scriu multe mamici pe Facebook fix scriitori sunt. Si la cum arata pe la 40 de ani, numa atleti nu sunt.

In teorie suna bine, dar in practica mai putin. Sa devii parinte e o chestie extrem de usoara, sa fii parinte IN ADEVARATUL sens al cuvantului e mai greu si nu oricine poate happy

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, sunt parinte si mi-am educat si invatat copii (sunt adulti acum), dar "parinteala" tot nu este o profesie, ci o datorie umana, fata de copii tai.
Nu reusesti sa faci diferenta intre una si cealalta, probabil pentru ca nu cunosti bine sensul cuvantului "a profesa"= a practica, a exercita o PROFESIE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia cea mai veche

| StrongHeart explică (pentru anonim_4396):

Si,cum merge treaba? Castigi bine?

| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

Am castigat 5 boli

| troleibuz a răspuns:

De ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru troleibuz):

Pentru că ești, simplu laughing

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu vorbea cu mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru troleibuz):

Ah, ok. Am citit cuvântul "prost", după te-am văzut pe tine pe aici și se legau oarecum chestiile.
Da, da, am înțeles acum ca nu vorbea de tine.winking

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Avand in vedere ca nu te-am vazut sa te remarci in nicio discutie nesigurantele tale sunt justificate.

| NoisyLight a răspuns (pentru anonim_4396):

Hop și tu, din postura ta de supozitor inutil cu pretenții de hombre intelijent. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru troleibuz):

Oare de ce ma bag eu în seama cu toti nebunii?
E mișto cum a apărut noisylight sa se bage în seama cu mine, neavând niciun motiv si fără sa știe absolut nimic despre motivul pentru care te-am numit eu prost.
Efectiv, si se vede si din răspunsurile tale total sterile si fără niciun fel de emoție ca ai probleme la mansarda.
Adică, nu e clar ca noisy e un alt cont de-al tău...

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca nu ai alta treaba de facut. Raspunsurile mele sunt rationale. Nu ma plateste TPU sa fac arta pentru voi ca sa fiu nevoit sa va misc in vreun fel. Poti raporta adminului daca crezi ca acel cont imi apartine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru troleibuz):

Bă nebunule happy eu glumeam cu tine mă, ce-ai.

| troleibuz a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu.

| RaduRobertRO a răspuns:

Aia care-ti place tie! happy

| Cksihja a răspuns:

Măturător, pentru că face lumea mai frumoasă.

| NoisyLight a răspuns:

Cea pe care o practici din pasiune.

| NoisyLight a răspuns:

Am înțeles impresia că-ți plac protezele și nu știi cum să faci rost de una. laughing

| VasilicaPuscas a răspuns:

De zugrav. am lucrat o vara ca zugrav si acopeream pereti cu culori moderne, roz portocaliu verde aprins.

| Hugify887 a răspuns:

Veterinar

| Swetlly122 a răspuns (pentru Hugify887):

Sa scupești porci și sa montezi vaci?