| Allexyaa a întrebat:

Care din următoarele facultăţi consideraţi că este mai bună din punct de vedere:

- al job-urilor existente

- al viitorului

- al salariului

Facultatea de măsurători şi cadastru

Facultatea de informatică

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Cea de cadastru si geodezie. Vei fi liber profesionist, fara sef si salariu si fara sa te rogi de nimeni sa te angajeze dupa terminarea studiilor.
Dezavantajul e ca va trebui sa investesti o suma consistenta pentru achzitionarea aparaturii de masurat.

| Allexyaa explică (pentru raluk27):

Mulţumesc pentru răspuns!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Va depinde de nivelul tau de pregatire + experienta + noroc

| Allexyaa explică (pentru Bula):

Am înţeles. Mulţumesc. Dar care consideri/consideraţi ca este mai bună dintre cele două?
Facultatea de măsurători şi cadastru
Facultatea de informatică