| nush95 a întrebat:

Salut tuturor!
ce parere aveti despre urmatoarele facultati, specializari: masuratori terestre si cadastru; agricultura; horticultura?
daca sunt grele...
inca nu stiu ce facultate sa urmez dintre cele enumerate si as dori sa aflu parerile voastre...

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Horticultura/agricultura>emigrare. Masuratori si cadastru merge binisor si daca ramii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La masuratori terestre si cadastru este greu, trebuie sa ai cunostinte de matematica si nu numai si trebuie sa te ti de treaba daca vrei sa faci ceva bun si sa ajungi undeva cu asta.

| nush95 explică (pentru anonim_4396):

Am cunostinte de matematica, la bac(mate-info) puteam sa iau 10, insa am gresit ca un "novice" la subiectul I, am luat 9...
altii spun ca nu e chiar atat de greu la masuratori, nu e ca la electrica sau constructii de masini, e ceva mai usor.
poti sa imi dai mai multe informatii despre aceasta facultate? materii de baza etc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru nush95):

Nu stiu nici eu pentru ca nu sunt invat acolo, cauta pe site-ul facultatii, ar trebui sa existe un orar si fisele materiilor.