| Anitta97 a întrebat:

Care este cea mai frumoasa meserie pentru o femeie care este in energia feminină?

Răspuns Câştigător
| anonim3248 a răspuns:

Avocată e cea mai frumoasă profesie pentru femei.

18 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Meseria de mamă.

| dullcat a răspuns:

Defineste energia feminina. Daca ai de gand sa zici de mama, bucatareasca, ingrijitoare, nu te mai obosi. laughing

| Anitta97 explică (pentru dullcat):

Caută pe google ce înseamnă energia feminină!

| dullcat a răspuns (pentru Anitta97):

Stiu deja ce inseamna, asteptam sa imi spui tu. Acele caracteristici pot defini foarte bine si un barbat, asa cum reversul de asemenea e valabil.

| Anitta97 explică (pentru dullcat):

Da, eu întrebam pentru femeie ….

| Anitta97 explică (pentru dullcat):

Ce are rolul de a fi mama? Ce este greșit cu asta? Nu sunt mama nici nu am de gând in următorii ani doar ca nu mi se pare nimic greșit cu femeile care aleg sa facă meseriile astea …. Întrebarea mea era strict : ce meserii sunt frumoase pentru o femeie in energia feminină. Asta clar poate include și bucătăreasă de ex

| Hyperion7 a răspuns:

Mie mi se pare sexy meseria de patiser. Faptul că îți dă libertatea de a amesteca tot felul de lucruri și la urma sa iasă ceva superb, îmi lasă gura apă big grin

| dullcat a răspuns (pentru Hyperion7):

Da, e sexy af sa urle patronul la tine, acolo in spate departe de ochii clientilor si a vitrinelor dragute, sa te misti mai repede, mai ales pe caldura asta.

| Hyperion7 a răspuns (pentru dullcat):

Nu și dacă tu ești șeful cofetăriei.
Însă nu la asta mă refer,mă refer la faptul că o femeie tăvălindu-se prin faina sau care face prăjituri bune combinând chestii interesante sau modul în care prepara sosurile sau decorațiunile, nu știu, nu prea pot explica in cuvinte cum vad eu chestia asta, dar cert e ca îmi place, cel puțin mă face să mă simt iar un copil big grin

| dullcat a răspuns (pentru Hyperion7):

Ok, dar confunzi patiseria cu cofetaria.Si in mod normal daca te joci cu faina nu ai ce cauta acolo.laughing Ai vazut probabil prea multe filme cu fete care isi dadeau cu faina pe fata si pe haine cand trecea baiatu' dragut, ca sa le observe cat sunt ele de muncitoare.

| Hyperion7 a răspuns (pentru dullcat):

Nu contează, cert e că prefer sa fiu visător, decât să trăiesc într-o realitate prea tristă pentru mine, mai bine vreau sa stau in bula mea big grin
Nu îmi pierd speranțaaaa!

| Furnicuta000 a răspuns:

Hair stylist
Make up artist
Profesoara/educatoare
Fashion designer
Altele nu imi vin in minte

| Sophieka a răspuns:

Vezi ce iti spune inima sau care era dorinta ta din copilarie!

Daca spui ca esti in energia feminina, atunci ar trebui sa iti stii menirea.

| ALM2000RO a răspuns:

Meseria de educatoare e pe locul 1 ca frumusețe din punctul meu de vedere, la o femeie. Pe 2 vine cea de actriță de film (dar și de teatru), iar locul 3 e ocupat de cea de avocată big grin happy

| Anitta97 explică (pentru ALM2000RO):

Da, foarte fain răspuns! Nr 2 răspuns câștigător

| Anitta97 explică:

Ieși din vizorul meu! Deja ma enervezi!

| petrisor23 a răspuns:

Manager executiv de familie.