| LaLaura a întrebat:

Buna seara.
Cum ai descrie o femeie feminina?

Răspuns Câştigător
| αλεχανδρα a răspuns:

O femeie feminină este acea femeie care se îmbracă decent, e mereu plină de fericire, care vorbeşte calm si frumos

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

O femeie care stie puterea de seductie a unui zambet si a unei priviri patrunzatoare.
O femeie ce are o pofta nebuna de viata si de a-si urma sentimentele asumandu-si consecinte deja identificate.

| BlacK_8915 a răspuns:

O femeie matura si simtul responsabilitatii

| ÇağlaŞimşek1996 a răspuns:

Bună.
Nu cred că mai exista femei feminine.
Din ziua de azi femeile se îmbată în cluburi, înjură mai ceva ca la uşa cortului...
Cred că se pot numi "femei rare" cele feminine. Rar le mai întâlneşti.happy
Vorba aia :"Ieşim ca fetele, ne distrăm ca băieţii".

| Liberrr a răspuns:

Rolul unei femei este de a da nastere la copii, a-i creste si a fi in ascultare de barbat. Femeia cea mai feminina este cea care are puterea de a intra in ascultarea barbatului. Barbatul barbat este cel care ofera protectie, siguranta, cel care are initiativa, cel care se ocupa de situatia materiala a familiei etc... Barbatul este capul iar femeia trupul. In ziua de azi s-au cam inversat rolurile din pacate...

| LaLaura explică (pentru Liberrr):

Asta e parerea ta,
parerea mea ca intr-o familie ambii sa fie egali, ambii sa asculte, si ambii sa se implice in treburile gospodaresti si in creseterea copiilor.

| Liberrr a răspuns (pentru LaLaura):

Suntem egali sufleteste dar cu indatoriri diferite happy. Egalitatea naste lupta. Nu se va ajunge niciodata la intelegere in felul asta.

| LaLaura explică (pentru Liberrr):

Eu asa am fost crescuta, si deci se poate, si asa vreau sa imi cresc si eu familia.