| IuliaWd a întrebat:

Ce meserie ar fi mai convenabila dintre arhitect si inginer?

3 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Eu as alege arhitect!
1) Imi place.
2) Se castiga mult mai bine.

| SimonaCristina a răspuns:

Buna.
Meseria de arhitect este foarte bine platita in Romania, deci daca vrei sa castigi foarte bine, iti recomand sa inclini spre arhitectura.

| DenysaEllena a răspuns:

Nu trebuie sa o alegi pe cea mai convenabila. trebuie sa iti si placa sa faci meseria respectiva si sa ai niste strudii superioare.Sa zicem ca vrei arhitect, intr-adevar sunt multi bani dar daca nu iti place neparat si nu te descurci degeaba..mai bine sa faci ce iti place si cu siguranta vor veni si banii in numar destul de marewinking