| Birsan_Alex_1996 a întrebat:

Care profil este mai avantajos? Stiinte Sociale, Filologie sau mate-info?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Profilul real si specializarea matematica-informatica --- la finalul liceului, nu-ti impune nicio limitare in alegerea unei facultati precum celelalte doua! In plus, iti dezvolta gandirea.

mira
| mira a răspuns:

Alegerea depinde de performantele si preferintele tale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avantajos pentru cine?
tine de ceea ce vrei tu sa faci pe viitor.

profilul mate info iti deschide toate portile

| GoldandSilver a răspuns:

Profirul real (stiinte ale naturii si mate-info) este foarte bun! Trebuie sa fii foarte bun la stiintele exacte daca vrei sa ramai totusi cu ceva de la liceu. E un profil interesant (sunt la stiinte ale naturii si ma simt foarte bine, daca eram la filo ma plictiseam), in care inveti foarte multe, profesorii foarte buni, elevi foarte buni ( evident, depinde de liceu), unde devii un om educat si responsabil. Funda?