| loock a întrebat:

Care este cel mai bun profil dintre:stiinte ale naturii; stiinte sociale, filologie si mate-info? Sh app care sunt materiile de baza la stiinte sociale?

7 răspunsuri:
| TheFeeye a răspuns:

Pai astea se bat in cap, nu prea au una legatura cu alta, nu poti spune care este cel mai bun profil in general, depinde de meseria pe care o vei urma. De exempllu medic : cel mai bun profil de urmat - stiinte ale natruii.

stiinte sociale: istoria, romana, pshihologia, engleza/franceza/ alta limba, logica.

| JusTMeEmmY a răspuns:

Toate sunt bune(daca n-ar fi, n-ar m-ai fi.)mie personal mi se pare ca mate-info sistiintele naturii iti deschid multe porti in viitor si la stiintele naturii materiile de baza sunt mai usoare fata de celelalte profile
Materiile de baza la stiintele sociale sunt:Romana, Istorie(cred ca si geografie) pe parcurs o sa mai fie logica(cls a 9 a), in clasa a 10 nu stiu ce materie si in a 11 a economia(in a 12a nu stiu daca mai e vreo materie) si cred ca din a 10 nu se mai face mate,fizica, chimie si biologiewinking sper ca te-am ajutat(nu lua in considerare parerea mea despre profilul SN, dar dupa parerea mea e destul de bun dar daca vrei la ss nu te opreste nimeni si vei avea destule optiuni la facultatewinking bf

| emega a răspuns:

Dupa parerea mea cel mai bun profil este mate-info. Eu acolo am dat si am ales profilul asta mai ales pentru ca dupa ce termini liceul poti da la orice facultate vrei, pe cand, daca dai la filologie si sa zicem ca te decizi pe parcursul liceului sa te duci la ASE sau cibernetica, mai stiu eu, nu prea poti. Cu bacul ce o sa fie mai greut asa big grin, dar daca te descurci cat de cat la mate, poti face fata, totul este sa muncesti si sa vrei sa faci ceva. Pentru ca. pana la urma invatam pentru noi.
Filologia este buna atunci cand vrei sa te faci avocat, jurist, jurnalist, profesor de romana sau istorie. cam astea.
Despre stiinte sociale chiar nu stiu ce sa iti spun, habar nu am despre profilul asta laughing.
Multa bafta!

| SunShine_6784 a răspuns:

Mate-Info [dar si filologie]

| Rek200 a răspuns:

Cel mai bun. depinde ce vrei sa fii in viata

| funnygirl a răspuns:

Toate sunt bune dar depinde ce iti place mai mult... daca iti place matematica si te descurici mergi la mate-info sau stiinele naturii daca iti place romana si limbile straine mergi la stiinte sociale sau filiologie.eu sunt la stiinte sociale si e ok, nu e greu deloc

| Andreias132 a răspuns:

Ce faci cu mate infi mai mult te faci informatician si castigi 10 milioane, iar cu filo te poti face avocat care castiga cam 80 mil pe luna, iar unii cu experinta pot castiga si un miliard.mai bine te gandesti.