| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt facultatile de viitor si mai ales meseriile de viitor? Merita sa stai 6 ani in facultate + rezidentiat ca sa ajungi la 30 si ceva de ani medic?

4 răspunsuri:
| thalyslly a răspuns:

Poti sa te faci medic veterinar.
se plateste bine peste tot, inclusiv la noi

| unul1 a răspuns:

Din ce citesc pe internet se cauta inginerii. Medicii buni o sa fie cautati tot timpul. Eu vad ca cel mai de vitor domeniu o sa fie cel agricol. Inginer agricol, economist specializat in agricultura. Se vorbeste tot mai des de o criza alimentara mondiala, in 2014 cetatenii din UE o sa ne poata cumpara terenurile, noi avem preturi mici la terenuri agricole fata de UE 1000-2000/ha de euro fata de Olanda sau danemarca 20000 de euro/ha.

Răspuns utilizator avertizat