| mgtow a întrebat:

Cat castiga un militar care e sofer pe camion in armata? In euro daca se poate, se poate angaja direct pe postul ala sau trebuie sa treaca probele de admitere in cadrul militar?

2 răspunsuri:
| Eugen80 a răspuns:

Trebuie sa faci toata pregatirea militara. Vei fi in primul rand militar care apara tara si abia apoi, cand e nevoie vei fi sofer.
Nu stai tu la volan, la caldurica si racorica si altii mor pentru tara!

| florin926481f a răspuns:

Nu exista militar care e sofer pe camion, sa fie sofer e doar o sarcina in plus in rest e militar ca toti ceilalti, participa la misiuni si e egal cu ceilalti