| StanilaAna a întrebat:

Cat dureaza studiile pentru design interior si ce facultate trebuie facuta?

Răspuns Câştigător
| justadream94 a răspuns:

Intre noi fie vorba multi vorbesc fara sa stie
arhitectura dureaza 6 ani nu 5.
design-ul interior cat si alimentar sau vestimentar dureaza 3 ani + master 2 ani!
si trebuie facute in cadrul facultatii de design!

iti recomand totusi arhitectura e mult mult de tot peste design din toate punctele de vedere, dificultate frumusete, posibilitati de angajare.

sunt student la arhitectura, daca ai intrebari raspund cu placere

| Georgiana_Nechi_1995 a răspuns (pentru justadream94):

Salut, facultatea de arhitectura e 4ani+2 ani de master sau 6+2?

4 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Arhitectura; 5 ani.

| almirock a răspuns:

La facultatea de arte, pot dura 3, 4, 5 ani, în funcție de specializare.

| StanilaAna explică:

La arhitectura nu sunt 8 ani? (6+2 master) si am auzit ca ii foarte greu si dupa nu prea te poti angaja ca se cauta arhitecti batrani cu experienta...