| alexandrumarius11 a întrebat:

As vrea sa stiu: Ce meserie pot urma dupa terminarea Facultatii de Design interior?
Cat dureaza cursurile?
Cat trebuie sa obtin la bac?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Design-ul interior insusi este o meserie, de "artist".
Trebuie sa ai calitati specifice: talent pentru desen, sa-ti poti inchipui cum va arata un spatiu chiar inainte de orice amenajare, cand inca are o stare jalnica sau complet diferita, etc.
Sunt calitati pe care putini le au si tocmai din acest motivsunt bine platite.
Dupa terminare, poti sa te angajezi la o firma de profil, unde sa faci si practica, iar dupa cativa ani sa-ti deschizi propria ta afacere de profil.

Detaliile asupra notelor si duratei cursurilor depind de la facultate la alta.

1 răspuns: