| anonim_4396 a întrebat:

Cat se face rezidentiatul(cum? ce e ala mai exact) dupa ce termini facultatea de medicina stomatologica? Mss mult!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Absolventii de Medicina Dentara fac rezidentiat doar daca vor alte specialitati in afara de stomatologie generala (chirurgie oro-maxilo-faciala, ortodontie, patologie orala, implantologie). Se da un examen national si apoi urmeaza 4 ani de pregatire in specialitate intr-o clinica univesitara de specialitate (timp in care esti platit si angajat cu contract de munca pe durata determinata).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E concurs.Adica mai multi se bat pe cateva locuri.De platit, esti platit cu 10 mil net pe luna.