| gazaru a întrebat:

Ce ar fi mai bine... bucatar sau politist? ...nu stiu ce sa urmez. Funda

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde ce iti place.Sa alergi dupa toti tampitii pe strada sau sa stai la caldurica si cu papica asigurata?

| gazaru explică (pentru darrio2007):

Logic ca e mai bine sa stai la caldura si fara nici-o grija dar imi place asa actiunea...sa ma desfasor...sa prind infractori..sa ajung cat mai sus

| darrio2007 a răspuns (pentru gazaru):

Atunci fa-te politist.Iti trebuie tupeu si putin sange rece.Asta dupa conditia fizica si destul de bun la scoala.

| anonimg a răspuns:

Arhitect.

| DaniTDCI a răspuns:

Ideea mea ar fi sa te faci politist. acuma depinde. ce vrei tu sa te faci. ai pistol. masina. salar bun happy big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-ti place tie mai mult dar eu iti zic sa te faci bucatar

| gazaru explică (pentru anonim_4396):

Mersiii muult...imi plac amandoua si nu pot sa am decid dar cred si eu ca bucataria e mai usor de realizat

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Bucatar

| Dzeko7 a răspuns:

Alegi ce-ti place mai mult.
Dupa mine slujba de politist are mai multe beneficii.

| Andreutza098 a răspuns:

Mai bine polițist.

| xXNikeXx a răspuns:

Cand ma gandesc ce politist bun ai fii tu...
Daca compari politia cu bucataria...
In fine vezi-ti de tigaile si oalele tale de bucatar, meseria de politist nu este de tine.
P.S : Ca sa nu fiu rau...
pune intrebarile despre ce vrei sa stii din politie aici :
www.cadeti-academiadepolitie.ro/forum/index.php

| Antonia075 a răspuns:

Depinde dupa gusturile tale. Daca te pricepi asa bine la mancare si chestii de genul, de ce sa nu dai la gastronomie, iar daca te pricepi si iti place politia, de ce nu? E mai avantajos meseria de bucatar, deoarece nu stai toata ziua buna ziua sa te plimbi de colo-colo, e un buget mai mare si nu e nici foarte greu. In schimb la meseria de politie e mai greu, deoarece pentru a intra la politie trebuie sa dai niste probe fizice foarte grele si pe timp de vara cand e mai cald, e un buget mai mic decat fata al bucatarului si nu poti sa stii niciodata unde te baga astia, in ce sat de tigani sau chestii de genul. Oricum succes si o zi frumoasa :*

| Rose2005 a răspuns:

Depinde ce iti place. Poate acum nu iti place o anume meserie dar pe viitor o vei cunoaste mai bine si iti va plăcea. Si încearcă sa-ti gasesti talentul ascuns.
Bafta!