| Leyla_2242 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac sa pot deschide o firma care sa faca poze sau filmari la evenimente, nunti, botezuri... etc. Ce facultate ar trebui sa urmez? Anul acesta termin liceul. Sau as putea sa ma angajez undeva? (in acest domeniu)

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa obtiii autorizatie de PFA (persoana fizica autorizata) in conformitate cu prevederile OUG nr. 44/2008, daca ai implinit varsta de 18 ani. Daca nu ai 18 ani inca te-ai putea angaja la un atelier foto, cu un contract cu durata de munca redusa. Succes si numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un serviciu gratuit care te poate orienta - mergi la Camera de munca (Agentia ajofm) de care apartine localitatea ta de domiciliu si programeaza-te la o consiliere, este pentru toata lumea, in special pentru tineri, nu neaparat pentru someri, pentru toti in general - pentru inceput vezi acest clip scurt de vreo 3 minute si noteaza ce zic ei acolo ca sa nu uiti apoi mergi la AJOFM http://www.tvr.ro/articol.php?id=90888&c=71
http://anofm.ro/ aici cauti site-ul din judetul tau
succes

| denisafolea a răspuns:

Pai te poti duce la jurnalism