| anonim_4396 a întrebat:

Ce as putea sa mai fac in viata asta ca sa mă tragă inima sa mai mă implic in ceva?
Când nimic nu mai mă satisface, nu mai mă incita, nu mai mă motivează!?

Am incercat de toate: ( scoli diplome muncit pentru unii pentru alții si pentru portofoliu de lucrări... I-am îmbogățit pe unii patroni.
Am muncit si in alte țări)

Dar acum nu mai găsesc o motivație.
Îmi trebuie un imbold ceva captivant care sa ma motiveze să...
Sa ce?
Ca nici eu nu știu ce?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fa-ti o familie, copii, sa urmeze nepotii!
Sigur vei avea activitate diversificata.winking

| RxTx a răspuns (pentru Bula):

Familie inseamna stresuri cheltuieli responsabilitati scoli gradinite bone crese femei de intretinut intretinere curent apa sapun sampon pemparsi.jucarii.machiaje docrori imbracaminte incaltaminte sxoli
Dus la scoala adus de la scoala
Plans noaptea huruit de masina de spalat si de uscator de rufe in cap
Obraznicie. Nu ai voie sa ii bati nu ai voie sa ii educi nu ai voie sa ii pui sa invete.
Eu am 7 copii cu mai.multe femei stiu ce inseamna asta si nu imi mai trebuie

| Bula a răspuns (pentru RxTx):

Deci, asta-i explicatia ca te "infunzi" in munca. big grin
Cu copii cand te ocupi?

| RxTx a răspuns (pentru Bula):

Niciodată nu mă ocup de copchii
Pt ca prima femeie lasata insarcinata de mine a dost pe la 25ani ea nu stia despre mine cun ma cheama era din Simleul Silvaniei si s-a maritat cu unul care avea si el 2 copii.
Următoarea o fata superbă psiholog din republica Moldova a plecat însărcinată cu 2 gemeni cu un austriac care are milioane de euro si a născut copii in Austria pe actele fraierului.
Următoarea a avut 3000 euro salariu/luna aici in Romania si mi-a interzis sa mă implic in vreun fel in cresterea sau educarea copiilor pentru ca ea având un salariu atât de mare considera ca este mult nai deșteaptă de cat mine in cat a reușit sa învrăjbească copii împotrivă mea si sa ii faca sa creada ca eu sunt bun doar de prăsilă.
Aproape sa spună ca sunt un intretinut
Ei nu ii pasă de mine nici macar nu a chemat salvarea când am avut o hemoragie foarte puternica in 16 secunde mi-au curs 3 litri de sânge.
Si spunea ca vrea doar sa mor si se roagă la Dumnezeu sa mor ca ea s-a saturat de mine.
Si eu m-am saturat de incultura ei...

Eu nu am muncit niciodata pentru copii
Ca le-am mai cumpărat eu de mâncare asta da. Dar sa platesc eu vreo întreținere sau rata la banca Doamne Ferește! Nu imi sta in caracter.
Acum relația aceasta sa cam terminat.
Ca ea nu se implica in at sta ca un bolovan are care o data idei din alea de umilință totala gen ca ia telefonul si se uita pe Facebook.
Așa că mă gândeam să caut o ucraienianca. Viața e scurta apoi după ce nu o sa imi mai funcționeze jucăria o sa imi oara rău de timpul pierdut.

Muncesc mult ca mi-a fost foame când eram mic si am avut chiar ani întregi in care mâncăm doar pâine cu apa si cu vegeta. Sau daca aveam un ou îl împărțeam cu fratele meu.
Mai am probleme din astea psihice imi aduc aminte ca nu ma iubește nimeni mai bag multa munca oana când imi trece ideea.
Apoi ma apuca nostalgia plâng in sufletul meu după câte o fosta gagica si iar prefer sa iau un client cu ceva extrem de complexe chiar si pe bani extraordinar de putini pentru ca arunci când muncesc când sunt la clienții ma simt bine cbiar nunma. gândesc la mine sau la lucruri personale ci ma gândesc oare cum as putea invia robotul acesta mașinăria echipamentul
Poate fabric placi electronice pe loc poate fabric soft pe loc conform necesității mașinăriei.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, acest motiv se află deja undeva în tine, doar să îl descoperi.
Mesaj privat și rezolvăm.

| lpavel a răspuns:

Munceste sa strangi bani pentru o masina, pentru o casa/locuinta, munceste sa ai un viitor mai bun!

| RxTx a răspuns (pentru lpavel):

Ma doare in cot
Am si casa am si apartament si mie îmi place TICO
Asa ca pot sa imi cumpar 10 tico
Nu ma mai motiveaza nici o modovenca goala de 18 ani ne începută

| CostinAlamariu a răspuns:

Ai familie? Daca nu ar trebui sa-ti faci. Sa muncesti pentru familia ta e o motivatie buna

| RxTx a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Subt scârbit de aceasta manipulare trebuie
Ma culc cu cate o femeie ea face copii si gata trebuie sa fac 7 case
Sa fiu sclavul lor.ca ele scot copii din buchini
Asta chiar e manipulare
Eu le-am zis la toate ca mie copii nu imi trebuie iar lor daca le trebuie eu consider ca ar cam trebui sa ma plătească daca ar vrea sa faca copii cu mine.
Dar hai sa zicem ca nu le cer nimic dar ce e asta matriarhat
Eu le-am spus ca daca le trebuie copii sa si crească ca eu nu imi jertfesc viața mea pentru a creste copii
Asta nu înseamnă ca nu le ofer de toare si tot ce pot.
Dar de multe ori ma oftic
De ce sa scot eu 3700 lei din buzunar pentru. Grădinița particulara /lună
Îți dai seama ce bine trăiam in Ucraina daca nu era război de banii aceștia.

Eu vreau sa schimb putin mentalitatea bărbaților in lumea aceasta feminina in lumea aceasta in care femeile au drepturi sa comenteze sa nu asculte sa faca ce vor si cand vor.
Asa ca as vrea ca sa nu mai fie bărbații așa speriați vai ca am lăsat-o pe aia însărcinată si gata sunt sclavul ei pentru tot restul vieții
Ce o sa iti facă in cel mai rău caz o sa îți ceara pensie alimentara si cand o sa te dea in judecata si i sa vada ca mai ai 6 copii atunci sa ii dea tribunalul praful de pe toba mai mult a cheltuit cu banii de judecata de cat i-se cuvine o mica felie din nimic

| RxTx a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Nu am familie am pe una care nu cheamă salvarea cand e nevoie si spune ca vrea sa mor.
Cunosc niste copii asa cum as cunoaste niste copii ai vecinilor pe care nu am voie sa ii învăț nimic nu am voie sa interacționeze cu eu mai mult de cat cu copii vecinilor.
Mereu se face doar in contra.
Copii subt învățați sa fie obraznici.

Daca aveam copii putem sa iau eu hotărârea sa mergem pe undeva împreună sau sa ii pun sa citeasca sa numere sa socotească.
Atâta timp cat mi-se interzice pe motov cine are bani mai multi si pe motov ca femeia asta si-a făcut o casa de 110000 euro unde eu nu am voie sa calc.
Sau niciodata nu se implica sa faca ceva pentru mine sa găsească un medic cand mi-se întâmplă ceva... Noaptea stinge telefonul.
Cate o data nu e nici la mama ei nici acasă si e dispărută 2 zile si spune ca a fost la servici pe ideea de ce ți-aș da eu ție vreun răspuns ca oricum eu sunt mai deșteaptă ca eu am multi bani
Asa ca pot considera ca nu am familie

| IonutP22 a răspuns:

Pai golul ala din suflet care il ai nu se poate umple asa oricum.

| Madalin32243 a răspuns:

Te-ai nascut defect.Asta este trebuie sa accepti.
Ai stat la rand la inteligenta si ai primit grasime.