| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati alege dintre facultatea de studii europene si cea de optometrie? Argumentati

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Optometria, cu studiile europene nu faci nimic. gandeste logic, cam ce crezi tu ca ai face cu studiile europene si cum ai face tu studii europene? si mai ales unde? crezi ca te duci in vreo firma mare, serioasa, sa-ti dea salariu mare sa faci niste studii? de unde ar proveni banii aceia? exista multe facultati care nu fac altceva decat sa produca someri sau eventual secretare, in cazul fetelor, si asta e o varianta fericita. pe de alta parte, orice meserie este sfanta, atat timp cat produci ceva sigur o sa gasesti si de munca si o sa faci si bani, deci optometria ar fi mai buna - mereu or sa existe oameni cu probleme de vedere

| JoulieT a răspuns:

Optometrieeee