| anonim_4396 a întrebat:

Ce ati alege dintre facultatea de studii europene si cea de optometrie? Argumente

2 răspunsuri:
| Vasile_Cristina_1993 a răspuns:

Depinde de ce vrei tu. In aceeasi situatie sunt si eu pentru ca as vrea sa dau la ASE, dar momentan lucrez la o optica medicala si a inceput sa imi placa meseria respectiva. Nu este foarte dificila si esti motivat pe plan financiar!

| anonim_4396 explică (pentru Vasile_Cristina_1993):

Mie imi place optometria si as dori sa urmez aceasta facultate.Ma bucur ca am gasit o persoana pe TPU care lucreaza in domeniu.Imi poti da mai multe informatii, te rog, despre facultate si eventual daca se gaseste usor de lucru in domeniu dupa absolvire.Nu vreau sa fiu indiscreta, dar cam cat castiga un optometrist debutant?