| cipri7 a întrebat:

Ce cunostinte/studii iti trebuie pentru a te angaja intr-un service unde sa asamblezi sau sa repari calculatoare si cam cat se castiga?

2 răspunsuri:
| Anonim9988 a răspuns:

Ha, ca tehnician IT iti trebuie ceva cunostinte in domeniu, nu facultate sau master. sa stii sa deosebesti familii de procesoare, placi de baza, hdd-uri, modele de placute ram si sa instalezi/reinstalezi sisteme de operare. Salariu incepe de la minim pe economie in sus, dar nu foarte sus happy

| cipri7 explică (pentru Anonim9988):

Multumesc pentru raspuns