| JustMeAndMyWorld a întrebat:

mai am si eu 1 an de scoala si m-ar interesa sa lucrez intr-un service de calculatoare, dar nu in "domeniul informatico-matematic" big grin intr-un service in care sa schimbi piese, sa l-e repari sau instalat sisteme de operare/ programe.
Deci eu nu prea sunt interesat de mate-info deoarece nu ma prea descurc cu matematic si a-s vrea sa stiu cam ce studii am nevoie pentru a ajunge intr-un service PC?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Service calculatoare, asta face: schimba piese, reinstaleaza softuri, repara programe. Dar trebuie sa fi facut informatica serios in scoala si sa te descurci cu toate. Asa ca, tot ceva-info trebuie sa faci.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iti trebuie nicio info. acolo se face programare in niciun caz chestiile de hardware.

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Si de ce imi raspunzi mie si nu lui?

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai cine i-a zis ca are nevoie de informatica

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Si la service se face NUMAI hardware? Te inseli.

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

In niciun caz programare. pentru ca la profile de mate info la liceu nu inveti sa instalezi windows ul sau sa foloseste programe de diagnoza