| loredana_2543 a întrebat:

Ce facultate ar trebui sa urmez pentru a devenii scriitor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a fi scriitor ai nevoie de Facultatea Vietii si a Imaginatiei...admiterea s-a dat inca din copilarie si poti afla daca ai intrat sau nu in functie de sensibilitatea si capacitatea de a vedea dincolo de aparente happy
Nu ai nevoie de o anume facultate, la fel cum poti face Fac de Litere poti face si Fac de Stiinte, fa orice iti place, poate te va ajuta sa iti exprimi mai bine sentimentele pe hartie si din proprie experienta sa dezvolti opere nemaipomenite. Succes!

5 răspunsuri:
| Maria_9493 a răspuns:

Cea mai apropiata facultate de ce iti doresti tu o reprezinta Literele, dar nu te astepta sa te invete la facultate "meseria" de scriitor. Aici ai nevoie si de talent, (de har) pentru ca asta nu se invata. Te nasti cu el, dar trebuie sa stii sa cauti in launtrul tau, sa-i dai viata si sa-l alimentezi.

| cryg a răspuns:

Facultatea de litere, dar poti fi scriitor si fara facultate

| simplething a răspuns:

Ar trebui sa faci Litere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciuna, majoritatea scriitorilor de succes nu au urmat Litere sau Jurnalism sau altceva de genul asta, conteaza imaginatia si sa citesti destule carti cat sa ai experienta, eu as zice ca macar 200

| εїзü a răspuns:

Razgadeanu nu sunt de acord cu tine, ca sa aiba succes are nevoie sa fie si cat de cat cunoscuta adica macar sa aiba o diploma ceva, si mai lasa u scriitori de pe vremea lu` pazvanti bine? Loredana iubitha nu stiu ce sa zic in orasele mari precum Cluj Napoca, Brasov, Timishoara Bucuresti sigur o sa gasesti ai rabdare si mai cauta pe nettongue