| alice4stars a întrebat:

Dau inclinatii spre scriitorie,dar nu stiu ce facultate sa urmez. Stiu ca in Romania sunt prost platiti,scriitorii,dar,ce facultate de baza ar trebui sa urmez? Sau cum îmi pot descoperi talentul, sau sa devin scriitor?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Trebuie sa te apuci sa scrii, sa arati scrierile tale unora in domeniu, edituri, ..nu stiu. Daca cineva iti va aprecia scrierile, vei putea beneficia de vreun contract cu o editura, promovare..etc.Si inca o chestie, daca scrii si versuri, ai putea sa faci texte pentru melodii.
Nu sunt in domeniu, nu as putea sa te ajut mai mult, asta stiu din ce am citit si am auzit. Sper sa te ajute macar cu vreo idee ceea ce am scris happy

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Facultatea de litere sau limbi si literaturi straine.Dar trebuie sa citesti foarte mult si sa-ti exersezi talentul.e adevarat ca la noi nu sunt prea bine platiti, dar daca esti foarte talentata si muncesti mult, poti deveni cunoscuta si in afara.Sa ai succes!

| alice4stars explică (pentru J0B0MAT):

Chiar crezi ca voi reuși? Da, chiar e greu de munca... Da, stiu 2 -3 limbi străine; germana, franceza (puțin) si engleza... Si cum (daca stii), pot afla alții de talentul meu? Apropo, mersi

| alice4stars explică (pentru J0B0MAT):

Ok. Primesti funda happy

| J0B0MAT a răspuns (pentru alice4stars):

Ma bucur ca am putut sa te ajut macar putin happy

| J0B0MAT a răspuns (pentru alice4stars):

Trebuie sa te apuci sa scrii, sa arati scrierile tale unora in domeniu, edituri, ..nu stiu. Daca cineva iti va aprecia scrierile, vei putea beneficia de vreun contract cu o editura, promovare..etc.Si inca o chestie, daca scrii si versuri, ai putea sa faci texte pentru melodii.
Nu sunt in domeniu, nu as putea sa te ajut mai mult, asta stiu din ce am citit si am auzit. Sper sa te ajute macar cu vreo idee ceea ce am scris happy