| oana_3673 a întrebat:

Ce facultate m-ati sfatui sa urmezi avand in vedere ca am terminat profil real stintele naturii si ca ma descurc cu matematica, informatica imi place sa comunic cu oamenii sa fac lucruri noi, nu as putea sa fac o viata acelasi lucru, imi place tot ce e nou si provocator multumesc dau funda

2 răspunsuri:
| Cornelcmn8 a răspuns:

Facultate de informatica in Romania, sau daca te stii bine in informatica si in calculatoare/programare etc du-te in strainatate la Facultate de IT.

| uirebitpunctro a răspuns:

Primul sfat de care trebuie sa tii cont este acesta:
"Nu tine cont de sfaturile altora cand e vorba sa iti alegi cariera!"

Explicatia este simpla: Nimeni nu traieste viata ta, deci nimeni nu stie ce iti place cel mai mult.

Daca vrei sa fii nefericita, lasa-i pe altii sa te impinga de la spate in directia in care vor ei ( este cea mai sigura reteta de A NU fi fericit in viata.)

Eu cred ca ar trebui intai si intai sa iei un pix si o hartie, apoi sa raspunzi cat mai detaliat la intrebarea : "De ce consider eu ca trebuie sa fac o facultate in Romania anului 2011?"

Calculeaza cu atentie avantajele si dezavantajele.

Dupa aia, raspunde la alta intrebare: "Daca trebuie sa fac o facultate si sa imi aleg o meserie, ce mi-ar place sa fac in fiecare zi a vietii mele pana cand voi inchide ochii?"

Prima cheie in deschiderea usii fericirii este : CUNOASTEREA DE SINE

Analizeaza-te mai mult si mai des si s-ar putea sa afli o gramada de lucruri noi despre tine ( unele te vor lua chiar prin surprindere).

Bafta happy