| Timothy47 a întrebat:

Buna! Ce facultate imi recomandati? Mie nu-mi place chimia, biologia mai merge; matematica si engleza imi plac, cu fizica ma descurc. Eu as vrea sa merg la ETTI, dar nu stiu daca este o idee buna pentru ca nu am facut informatica la liceu. Acum am terminat a 12-a la stiintele naturii, profil real. M-am gandit si la Management sau Banci si finante. Ce ziceti?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că ai gândit bine.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ar trebui sa intri pe siteul facultatilor sa vezi ce programa este, sa vezi ce materii au legatura unele cu altele ca sa cantaresti situatia mai limpede.Asa daca zici doar de chimie, biologie si altele asa cum le stii din liceu, nu e chiar relevant, doarece la facultate e mai complex de atat.Cred ca te vei prinde dupa ce vezi lista cu materii si citesti un pic despre fiecare.

Succes.