| Marianaawrtey5 a întrebat:

Ce facultate urmez de la profilul de filologie?

Răspuns Câştigător
| Vybin a răspuns:

Buna. Ai putea sa mergi mai departe la litere, istorie, filosofie, limbi straine, chiar si geografie. Acum depinde de ce ai vrea sa faci pe viitor. Oricare ar fi alegerea ta, iti doresc mult succes.

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti urma ce facultate vrei, nu are importanta profilul liceului absolvit, importante sunt diploma de bacalaureat si reusita la admitere. Numai bine!

| Euletitia a răspuns:

Buna! In principiu, poti urma orice facultate, dar am sa-ti recomand totusi sa faci ceva pe profilul tau, pentru ca altfel nu prea poti face fata daca nu ai baza din liceu, Astfel, ai putea urma Litere, Drept, Psihologie, Istorie, Stiinte politice, Filozofie, Geografie, Geologie, Jurnalism etc. Succes!

| strengaritzza a răspuns:

Facultatea de litere, limbi.

| andrei182 a răspuns:

Optiunea e a ta, nu conteaza profilul din liceu.Eu am terminat profil uman si acum sunt la arhitectura.
Nu are legatura una cu alta.

| andrei182 a răspuns:

A, si daca iti place asa mult ce faci mergi in continuare la facultatea de litere.

| Liana12 a răspuns:

De Drept big grin. Funda? puppy dog eyes

| andrei182 a răspuns (pentru Liana12):

Ma, tu nu intelegi ca nu conteaza? Esti grea de cap? In principiu se merge pe aceeasi latura, dar nu-i o lege! Omul isi poate schimba optiunile, liceul de obicei ti-l aleg parintii, e optiunea lor mai mult decat a ta, ei stiu mai bine sa decida ca tine, dar la liceu deja ai o varsta, urmezi ce e bine pentru tine in viata! Deschide-ti mintea si nu ma aburi ca aia care ti-au zis n-au habar. Spune-le ce ti-am zis eu, Lienuto! Deci sa le spui ca facultatea e la libera alegere pentru fiecare. Unul din fratii mei a terminat un liceu mecanic, iar acum e anul 3 la drept. Ai intels acum?

| Liana12 a răspuns:

Eu nu sunt la facultate, ok? Sunt a 8 a dar m am interesat la scoala, ce profil imi trebuie ca sa dau la drept. Iar pentru drept trebuie sa ai un profil la care se face : romana, istorie, latina si limbi straine = filologie chatterbox Deciiii?