| Dianna75 a întrebat:

Ce facultati pot urma de la profilul stiinte sociale? Ce slujba as putea avea daca termin acea facultate? Va rog scrieti facultatea si slujba care o pot avea. Fuunda+vot!:***

Răspuns Câştigător
| Cătălina a răspuns:

Poti sa dai la orice iti place tie sa faci si la ce te pricepi cel mai bine. Daca vrei neaparat sa tii cont de profilul urmat te poti orienta catre asistenta sociala, sociologie, psihologie, stiinte politice, comunicare, sau relatii internationale. Daca termini Psihologia, te poti angaja ca psiholog intr-o scoala, gradinita, spital sau unitate militara sau, daca ai posibilitatea iti poti deschide un cabinet particular. Sau, de exemplu, daca termini asistenta sociala, poti deveni asistent social in spitale, azile de batrani, orfelinate, etc. Informeaza te foarte bine atunci cand te hotarasti ce facultate vei urma si gandeste-te de multe ori inainte daca o si poti termina.

1 răspuns:
| Aleeeexandra a răspuns:

Poti sa dai la drept(avocat, judecator, procuror), psihologie, sociologie, jurnalism, litere.