| irinel171 a întrebat:

Buna am intrat la profilul stiinte sociale intrebarea mea este ce facultati as putea urma dupa ce termin liceul, cu niste meserii care se cauta pe piata

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti urma orice facultate, nu are importanta profilul liceului, importanta este diploma de bacalaureat. Numai bine!

| Casandra a răspuns:

Poti face orice facultate, dar legat de profilul stiinte sociale, poti urma facultatea de drept sau jurnalistica

| lextar113 a răspuns:

Pai in primul rand poti urma facultatea de drept, dar si altele cum ar fi litere, teologie, geografie, etc