| anonim_4396 a întrebat:

pot sa urmez facultatea de medicina dentara daca sunt la profilul stiinte sociale?
Ce facultati pot urma dupa ce termin clasa 12 la ss?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti urma orice facultate vrei tu, singurele conditii pentru a urma sunt detinerea diplomei de bacalaureat si reusita la admitere.
Sigur ca un profil de stiinte ale naturii te poate ajuta putin la admitere.

1 răspuns:
| Hello2017 a răspuns:

Singurele conditii pentru a urma Facultatea de Medicina Dentara este sa ai diploma de bacalaureat, si sa fii admis, in urma examenului de admitere.