| andreeeabotosan23 a întrebat:

Ce înseamnă școala militară postliceala? Adică care e diferența in aceasta școala militară postliceala și academia militară? Si se plătește cumva in fiecare an la scoala militară postliceala? Si dacă da, cât?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scolile militare postliceale sunt scolile de subofiteri sau maistri militari si toate sunt de stat si gratuite.
Nu esti platit in timpul scolii, faci scoala, nu esti angajat.

| andreeeabotosan23 explică (pentru Ioandelasal):

Nu, ma refeream dacă eu trebuie sa plătesc pe an acolo. ma gândeam dacă e postliceala trebuie eu sa dau bani

| Ioandelasal a răspuns (pentru andreeeabotosan23):

Nu la scolile militare, acestea sunt de stat si gratuite, se plateste doar la scolile private si probabil la unele civile care au si locuri cu taxa.
Si ti-am spus si in primul raspuns ca sunt gratuite.

| andreeeabotosan23 explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc frumos. știi cumva dacă poți sa ieși pe salariu după ce termini școala militară postliceala? sau trebuie sa mai continui cu încă ceva

| Ioandelasal a răspuns (pentru andreeeabotosan23):

Da, vei fi angajata ca subofiter sau maistru militar, dupa caz.

7 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Scoala militare postliceala este pistol cu apa, asta comparativ cu academia militara.
Acdemia militare este facultate, pe cand postliceala e ceva asa dupa liceu, ceva cum am spus pistol cu apa.Nuti plateste nimeni nimic.Baga si tu pe google si vezi ce spun, asa cum intrebi aici, la fel, intri pe google si scrii ceva genul, ce este scoala militara posticeala, iti afiseaza destule.

Mai invatati sa cautati si singuri informatii, nu folositi netu asta doar pentru birfe laughing invata sa te descurci si singur.

| andreeeabotosan23 explică (pentru relian):

Am căutat dar nu am găsit ce am vrut eu sa știu. Și nu ma refeream ca imi plătește cineva salariu, ma refeream dacă trebuie eu sa plătesc anii ăia de stiudiu

| anonim3248 a răspuns:

Diferența este mare și mai bine faci Academie.