| 4evergentleman2023 a întrebat:

Ce joburi mai bine plătite i se potrivește unui om cu anxietate sociala cu studii medii ( liceul)
Ori la part time ori la full time?
Ce as putea găsi în Timișoara?

20 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Bolt/uber
Chat Customer suport
Chatter pe OF
Altceva nu-mi trece prin cap acum.

| johnnny123 a răspuns:

Joburi "bine plătite" au oamenii care știu să facă lucruri. Tu ce știi să faci?

| gabicoo a răspuns:

Cu problemele tale e greu! Poate la munca de jos - îngrijitor (femeie de serviciu) care să lucreze la curățenie după ce termină angajații munca sau paznic de noapte!

| 4evergentleman2023 explică (pentru gabicoo):

Angajează unii doar pe noapte ca paznic?

| Furnicuta000 a răspuns:

Ceva munca de birou sau paza

| 4evergentleman2023 explică (pentru Furnicuta000):

Cu liceul ce munca de birou as putea găsi? Ar fi fantastic, cred că cu pile as fi găsit dar nu am.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Poti sa faci un curs de contabilitate, nu o sa ai aceleasi atributii ca un contabil cu facultate dar tot e ceva, se plateste bine. Poti sa fii secretara, poti sa lucrezi la banca (au inceput bancile sa angajeze consultanti fara facultate).
Dar acum se cauta foarte mult meseriasii. Daca esti baiat poti fi ucenic la un meserias, inveti meserie si crede-ma ca o sa faci multi bani cu zugraveli, pus gresie, parchet etc. Adica cer mesterii intr-o luna salariul altora pe 1 an

| Xexexexexer a răspuns (pentru Furnicuta000):

Contabila mea da telefoane toata ziua, interactioneaza cu oameni, merge la diverse institutii, nu e job pentru anxiosi.

| 4evergentleman2023 explică (pentru Xexexexexer):

Care crezi că ar fi joburile potrivite?

| Xexexexexer a răspuns (pentru 4evergentleman2023):

Email support la o companie de telecomunicatii.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru Xexexexexer):

Poate contabilele care lucreaza independent au mai mult contact cu oamenii decat cele care lucreaza la o firma

Răspuns utilizator avertizat
| Skarr a răspuns:

Daca vrei sa te angajezi direct nu stiu.
Dar daca esti dispus sa inveti atunci orice skill care il poti face de la distanta.
Cum ar fi programarea, graphic design si multe altele.

| 4evergentleman2023 explică:

Dacă ești rău nici așa nu e bine! Și de când i-ai luat sub roți mai vorbesc cu tine? Aaaa de aia îți vine să le faci felul unora, e de inteles, te provoacă și acum ai ajuns sa ii disprețuiești pe toți să îți provoace repulsie! Ce nick ți-ai pus laughing
După cât timp ai luat atitudine? Tu nu prea pari tăcut și liniștit! Cu gagicile cum mai merge treabă? Ai mai agățat ceva?

| 4evergentleman2023 explică:

Parca cunoșteai și pe TPU gagici doritoare laughing
Pai apatia, lipsa chefului e strans legata și de depresie, ți-a dat și pentru depresie ceva? E cam greu sa găsești ceva serios cu fetele astea mai degrabă una matura care știe ce vrea de la viață care e mai hotărâtă.
Da tu unde lucrezi?happy

| 4evergentleman2023 explică:

Te înțeleg și pe mine m-a făcut KO depresia, m-a izolat de societate, am devenit închis rău și tăcut și anxietatea socială m-a făcut praf și încă face ravagii și eu eram genul care sa vb mereu să agate fete, nu mai semăn nici 5% cu ceea ce eram și din cauza că am jucat la pacanele asta și mai rău m-au damblagit! Multi nu au sentimente și compasiune și sunt reci din cauza traumelor și multe! E plina societatea de psihopati și ei și ele numai că sunt sociabili și par că sunt ok dar sunt sociabili într-un mod superficial așa sunt și relațiile de prietenie in multe prietenii nu se găsește prietenie adevărată doar interese și scopuri! Sunt mulți că tine! Eu de exemplu daca îmi place de o fata pun prea mult suflet când asta te părăsește,înșală după ce o iubești și tu deja ai depresie sau altceva pai te nenorocește toată viața nu îți mai revii așa tu in schimb nu o sa ai problema asta,sunt mirat că ai anxietate neavând empatie,compasiune,remușcare nu ar trebui sa simți frica,emoții dar știu că sunt și psihopati cu emoții și fără! Eu nu știu dacă ești psihopat dar îți pot spune că depresia e cea mai urâtă pe mine m-au făcut neom,ciudat,tăcut,izolat nici la munca nu mai m-am dus sau sa vb cu fete cum o făceam nimic nu mai mă atrage daca ar veni azi sfârșitul lumii as fi indiferent,ba chiar as fi bucuros! Depresia duce la sinucidere și eu sunt in zona aia deja, sunt pe duca nu mai am deloc motivație și ambiție, sa nu zic că chinuie depresia in momentele ei de glorie in ultimul hal te paralizează de nici din pat nu te poți da jos, toată energia ți-o ia! Cu tratament pot fi ok dar am ales sa sparg ogramada de bani la jocuri in loc sa fiu preocupat de sănătatea mea. Nu știu cine mai iubește in zilele noastre multi o ard așa sa nu fie singuri și judecați de societate! Sa ai grija sa nu te tripezi că o să îți agraveze problemele. Nu știu dar eu nu vad ceva mai rău decât o depresie cronica înafara de psihoza sau schizofrenia dar și ăștia cu tratament pot fi mai ok. Când cazi in depresie și nu îți mai revii e gata aia nu o sa mai treacă toată viața te bântuie și chinuie!
Îți doresc multa sănătate și indiferent de rezultat fa in viața doar ce îți place și ce te face fericit chiar și pe moment.
Să știi că multe fete tocmai de psihopati și sociopați se îndrăgostesc au șarmul lor, carisma lor.

| 4evergentleman2023 explică:

Bravo! Eu fara bani sunt dead am fost învățat să primesc fara sa fac nimic și acum că nu mai am e incredibil de greu nu am motivație deloc! Știu că eu sunt singurul care poate dar nu știu dacă o sa pot că am multe probleme. La mine nu e mila e o depresie care pe oricine ar termina dar eu mi-am făcut cu mâna mea jucând la aparate in loc sa merg la lucru atunci când aveam bani mai multi atunci trebuia să o fac dar fiind dependent am ales sa merg in continuare. Sper sa stau departe de ele astea duc la sinucidere mai mult decât depresia.
Nu știu eu vad doar oameni sociabili care nu par să aibă probleme pe strada peste tot unde merg daca erau bolnavi sau depresivi nu simțeau sa fie așa de sociabili unii se afunda și în droguri,alcool alții pot și fără dar nu vad oameni depresivi sau anxioși așa cum sustin medicii că sunt cu grămada pe mine,eu vad peste tot oameni plini de viață dacă erau depresivi nu simțeau sa vorbească toată ziua de nu le mai tace cleanta ori depresia mea e de cartea recordurilor naibii știe eu nu mai simt deloc sa vb,sa socializez,dar când am bani îmi revin cat de cat,am avut și nu am știut să țin de ei că tot veneau fara efort eram ajutat! Acum îmi va fi foarte greu cu munca cu trezitul de dimineață după atâta timp in care am stat deoparte,am fost crescut în puf și asta acum in prezent îmi creează probleme foarte mari că eu nu am trecut prin greutăți de abia de când a murit maică-mea s-a întâmplat. acest lucru! Eram mai bine acum daca eram calit,puțin chinuit de mic și trecut prin greutăți mă descurcam altfel așa sunt singur nu am pe nimeni îmi va fi foarte greu,deci ești într-o situație mai buna decât a mea happy și psihopat de ai fi laughing
Eu nu mai am părinți și e incredibil de greu nici sprijin moral din partea familiei, sincer am cam obosit sa tot lupt cu depresia asta și anxietatea, ambele sunt într-un stadiu avansat, sunt pe ultimul episod laughing uneori binele îți aduce numai rău în viața și confortul
Te poți rezuma la sex nu știu, poți merge la prostituate în așa fel sa nu îți bați joc de astea civile daca nu poți avea sentimente, vrăjeală oricum ai peste multi de aici la gagici laughing