| anonim_4396 a întrebat:

Ce locuri de munca in Germania recomandati unui tanar calificat in domeniul de paza, cu permis cat B, limba engleza minima si studii minime?

Mai exact, ce poate lucra un prost la inceput de viata in Germania?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nimic. Germanul te freaca asa de mult incat uiti ca esti om, taxele sant mari 40% din venit nu poti sa bagi 1000€ la saltea pe luna ceea ce e naspa. Daca stiai bine germana si aveai o calificare cautata la ei merita sa pleci - trebuie sa stii ce vorbesti cu el nu ya ya si la munca altfel te va trata ca un imigrant

| Violleta2022 a răspuns:

Poti afce munca de necalificat, fiindca calificarea de paznic in Romania nu-i echivalenta cu calificare pentru paznic in Germania.
Din cate am auzit sunt pozitii prin constructii, munca campului, sere, gradini. Limba germana este bine sa o stii, fiindca engleza este ceruta doar in firmele mari si corporatii, unde nu pera ai tu sanse sa ajungi, ca necalificat.
In ce priveste soferia, ai sanse doar daca ai permis de sofer profesionists au ai mminim 5 ani de experinta in soferie.

| Violleta2022 a răspuns:

Poti cauta joburi pe internet pentru Germania, prin companii de retrutare sau chiar singur.
Fiindca nu-i bine sa te duci acolo, cheltiind bani pe transport, cazare si mancare, in situatia in care nu exista joburi nici pentru nemti, dat fiind pandemia mondiala.
Verfica restrictiile impuse de Germania, fiindca acum se feresc de romani, ca de naiba!