| anonim_4396 a întrebat:

Ce meserie ati alege intre sofer pe tir si soldat in armata?

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi ce soldat in armată este o meserie? De cînd.

| Mayhem666 a răspuns:

Eu, niciuna dintre ele, tu alegi ce vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sofer pe tir, cred.

| christall a răspuns:

Sofer, partea buna e ca ai posibilitatea sa vezi lumea si nici salariu nu e rau, partea proasta e ca e obositor
Soldat: dezavantaj: poti pleca la lupta in caz de razboi
Avantaj: salariu bun si pensie mare
Hmm..cred ca as alege sofer

| Daniel9988 a răspuns:

Niciuna.Somer mai bine.

| OnePiece a răspuns:

Hmm, soldat in armata merita doar daca ai conditie fizica si iti iubesti cu adevarat tara.

| En3Rgi a răspuns:

Sofer pe tir.

| ovidiu123432 a răspuns:

Sofer pe tir este foarte usor si foarte bun din punctul meu de vedere happy

| sir sanjei a răspuns:

Nici una din ele nu este o meserie. Amandoua sunt un stil de viata.
Militaria e grea si cere sacrificii, soferia e grea si cere sacrificii.

| AnonimulCareVreaSaRamanaAnonim a răspuns:

Ce naiba sa cauti in armata? Vrei sa mori pe campul de lupta?

| UpSideDowNnN1 a răspuns:

Soldat, ai stabilitate si nu iti faci griji ca poti fii dat afara.In armata este putin dificil sa intri, depinde de conditia ta fizica. dupa ce ai intrat ai viata usoara, lucrezi primele 3-4 luni de la 8:00 la 16:00 apoi intri in serivicu, doua zile liber si una la munca. Nu trebuie sa iti faci griji de plecat in razboi ca daca intri la tanchisti sau la o unitate la care nu se face nimic nu vei pleca nicaieri. Succes!